Uždaryti

Karščio poveikis

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Pirties poveikis » Karščio poveikis

Karštis yra pagrindinis faktorius, veikiantis mus bet kurio tipo pirties garinėje. Mus gali veikti karštas oras, karštas garas, karštas vanduo ir infraraudonieji spinduliai. Bet kuriuo atveju pirtyje esančio žmogaus kūno temperatūra pakyla iki 38-40°C. Žinome, kad tokioje temperatūroje žūsta daugelio ligų sukėlėjai – bakterijos ir virusai.

Kūno temperatūros kilimas

Sveikatos požymis - organizmo gebėjimas greitai sukelti vidinę kūno temperatūrą, tam kad savarankiškai įveiktų esamas patologijas ir fiziologišku, palankiu sau ritmu, reguliuojamu ir kontroliuojamu asmeninės nervų sistemos ir taip išspręstų iškilusias organizmui problemas. Temperatūros pakilimas yra natūrali organizmo reakcija į ligos sukėlėjus.

Organizmo šildymas

Pirtyje organizmas šildomas išorinėmis priemonėmis. Ir efektas gaunamas panašus  - žūsta pavojingų ligų sukėlėjai. Štai kodėl pirtis taip teigiamai veikia peršalimų atvejais ir yra puiki profilaktikos priemonė. Šį faktą žinojo senovės gydytojai dar tais laikais, kai nebuvo antibiotikų. Jie pastebėjo, kad persirgęs maliarijos karštine žmogus pasveiksta ir nuo kai kurių kitų ligų. Tačiau aukštos temperatūros priepuoliai buvo ir mirtina grėsmė žmogaus sveikatai – po tokios krizės ligonis pasveikdavo arba mirdavo. Užtat pirtyje karščio stichija paklūsta žmogui, ir jos poveikį galima panaudoti bendrai organizmo relaksacijai arba kai kurioms organizmo sistemoms paveikti.
 

Atsakymai į klausimus

2016-02-09, 14:08:26

Po pirties traiškanoja akys. Tai „geras“ ar „blogas“ ženklas ir ką jis reiškia?

Birutė Masiliauskienė
2016-02-24, 15:54:01

Akių traiškanojimas gali reikšti kelis dalykus. Pirma, kad pirtis buvo per karšta ir per sausa. Nors tuo atveju akys dažniau ne tiek traiškanoja, kiek jaučiamas sausumas, sudirginimas. Kitas variantas - pirtyje buvo dūmų, suodžių ar dulkių. Dar viena galimybė - akys taip sureagavo į kokią nors pirtyje naudotą priemonę ar buvo mechaniškai sudirgintos (pvz., ant veido uždėjus vantą). Tačiau labai dažnai akių traiškanojimas pirtyje (jei ji buvo ne per karšta, švelni) reiškia, jog tiesiog vyksta intensyvus detoksikacijos procesas. Su traiškanomis tiesiog pasišalina negyvos ląstelės, įvairūs teršalai, makiažo likučiai ir t.t. Taigi jei nėra kitų nerimą keliančių požymių (sausumo, sudirgimo, uždegimo, jei traiškanos nėra labai gausios ir lipnios etc.), šis ženklas yra geras ir reiškia tik tai, jog organizmas valosi, o akys puikiai atlieka savo natūralias funkcijas. 

2016-01-08, 09:20:45

Ar indikuotinos kosmetinės pirties procedūros esant venų varikozei? Jei taip, ką galėtumėte rekomenduoti?

Laimė Kiškunė
2016-01-13, 10:00:00

Kraujažolių hidrolatas ir kraujažolių fitolis, taip pat mastikos hidrolatas lengvai sutraukia ir ramina; atlasinių kedrų, kiparisų ir mastikos eteriniai aliejai stangrina, atkuria, tonizuoja kapiliarų ir kraujagslių sienels, gerina limfos tekėjimą bei kraujotaką; cistų (gauruotųjų švitrūnų) ir italinių šlamučių eteriniai aliejai skatina rezorbciją ir kapiliarų veiklą. Todėl atliekant pirties procedūras reikėtų turėti bent vieną iš minėtų substancijų ir ja švelniai patepti varikozės vietas. Vengti karščio ir stipraus masažo. Masažuoti švelniai, širdies link.   Laimė Kiškūnė Kvapų namai

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“