Uždaryti

Watsu

Jūs esate čia: Namai » Pirtininkams » Masažas » Watsu

Kas yra Watsu?

Kas tu? Kokia tavo sielos esmė? Kodėl tau duotas šis kūnas šioje planetoje? Koks svarbiausias tavo gyvenimo tikslas? Koks tavo vaidmuo milžiniškoje visatoje? Jei rūpi atsakymai į šiuos ir kitus dvasinius klausimus, galite išmėginti naują terapinį būdą - Watsu.

Watsu masažas
Watsu pradininkas H. Dullas.

Watsu (kurio pavadinimas kilęs iš „WATer shiatSU” - „vandens šiatsu”)paprasčiausia forma yra masažas vandenyje. Kol jūs, specialisto prilaikomi, sūpuositės šilto vandens pripildytame dideliame baseine, jums bus masažuojami raumenys, aktyvuojami sąnariai, tempiami audiniai, atveriami energijos takai, o kūnas švelniai linguojamas vandenyje. Daugelis žmonių teigia, kad Watsu „palaimingai atpalaiduoja”. Visame pasaulyje terapeutai, masažuotojai ir kiti specialistai naudoja jį gydydami stresą, chroniškus nugaros skausmus, ortopedines problemas, artritą, miego sutrikimus, fibromialgiją ir daugybę kitų ligų. Vien dėl fizinio poveikio yra už ką vertinti Watsu.

Tačiau viena ypatybė, kuri išskiria Watsu iš kitų masažo rūšių, yra ta, kad jis suteikia galimybę pažvelgti anapus fizinio pasaulio. Kai kūnas visiškai atsipalaiduoja - taip nutinka besvorėje šilto Watsu erdvėje - protas liaujasi plepėjęs. Kai kūnas ir protas nusiramina, liekate su savo esybe. Savo siela. Savo dvasia. Tikruoju „aš”.

Watsu – masažuojamojo požiūriu

Tam, kuriam suteikiamas Watsu, viskas gali atrodyti apgaulingai paprasta. Apsirengi maudymosi kostiumėlį ir įlipi į šiltą vandenį, masažuotojas trumpai instruktuoja ir atsargiai pakelia, prilaikydamas nugarą. Nieko nematai, tik šviesos ir šešėlio žaismą, nes esi užsimerkęs. Nieko negirdi, išskyrus vandens šnaresį, nes tavo ausys panirusios. Jauti tik vandens šilumą ir besvorio kūno judesius, kai šis švelniai linguoja ir supasi tėkmėje. Kartais suvoki, jog tau stipriai masažuoja įsitempusį raumenį ar tave smarkiai ištempia. Bet labai greitai visi prisilietimai ir judesiai susilieja į vietisą darnų ir grakštų šokį belaikėje erdvėje. Pastebi nebe darbą, kurį atlieka masažuotojas, o jo rezultatus: visišką fizinio kūno atsipalaidavimą ir palengvėjimą, atsiradusį praėjus įtampai bei skausmams.

Tuo pat metu, kai atpalaiduoji kūną, paleidi ir protą. Tarp terapijos tyrinėtojų egzistuoja teorija, kad kiekvienas fizinis skausmas turi analogišką atitikmenį mintyse. Pavyzdžiui, jeigu nesiliauji galvojęs, kad tau skauda kojos pirštą, negali pamiršti ir emocinių aplinkybių, kai susižeidei ar įvyko nelaimingas atsitikimas. Watsu metu, kai kūnas visiškai atsikrato fizinių negalavimų, protas paleidžia ir su tuo susijusius atsiminimus. Tai nereiškia, kad būtinai pastebėsi, kaip protas išsilaisvina nuo atsiminimų; iš tiesų, tai pradžioje nepastebima. Tavęs galbūt nebetrikdys jokios mintys - fizinio kūno laisvę lydės dvasinė ramybė.

Ir kai tik kūnas tampa laisvas, o protas nusiramina, niekas nebegali sutrukdyti prasiveržti sielai.

Ką turime omenyje sakydami „siela”? Daugeliui žmonių tai - naujas, aiškesnis žvilgsnis į save. Jie tarsi pamiršta apie kasdienius rūpesčius - pareigas, įsipareigojimus, darbą - jie išsilaisvina tam, kad sutelktų dėmesį į tai, kokie jie yra viduje ir ko jie iš tikrųjų nori. Watsu gavėjai jaučiasi ramūs, saugūs ir apsaugoti. Jie jaučiasi esą vertinami ir suprasti, gražūs ir stiprūs. Jie pajunta, kad sugeba atleisti, užjausti ir mylėti save bei kitus. Be to, daugelis teigia suvokę aiškesnį savo gyvenimo tikslą. Galbūt šį tikslą jie pirmą kartą sąmoningai suvokė Watsu sesijų metu; galbūt tai kažkas, ką jie visąlaik žinojo. Tačiau kažkokiu būdu Watsu daugeliui žmonių padeda suvokti esmę. Watsu atveda žmones į save pačius. Jis atsuka juos į jų pačių sielas.

Daugelis žmonių, atsimerkę Watsu sesijos pabaigoje pasako, kad „taip atsipalaidavę dar nebuvo gyvenime”. Kai kuriuos sujaudina nepaprastai gilus darbas, kiti teigia pajutę „visišką vienovę su pačiu savimi, masažuotoju, vandeniu, visata… viskuo!”. Tai ypatinga, tai kažkas tokio, ką turi patirti pats, kad galėtumei tikrai įvertinti. Gydomasis masažas ir dvasinis atsivėrimas - visa tai kartu per vieną nepaprastai malonią valandą.

Masažuotojo požiūriu

Watsu - Zen Shiatsu meistro ir poeto Haroldo Dullo proto kūrinys. 1980 H. Dullas pirmą kartą sujungė shiatsu masažą su kūno tempimo elementais šiltame vandenyje. Šiandien Watsu atlieka daugiau nei tūkstantis kruopščiai paruoštų kvalifikuotų specialistų šešiuose žemynuose; jis suteikiamas karštųjų versmių baseinėliuose, asmeniniuose baseinuose, ligoninės bei fizinės terapijos klinikose, grožio ir sveikatingumo centruose.

Iš specialistų, besimokančių atlikti Watsu, prašoma gilintis į savo kūną, protą, dvasią.

Watsu mokymosi programa intensyvi. Studentai valandų valandas mokosi ir tobulina įvairius būdus, kaip atpalaiduoti kūną vandenyje. Be to, jie mokosi pažinti save, tiek per dvasinius atsivėrimus, įvykstančius per Watsu, kuris jiems dažnai atliekamas, tiek per emocinį poveikį, kurį patiria atlikdami tokį gilų ir intymų darbą. Watsu nėra mokomas ar praktikuojamas kaip psichoterapijos forma. Jo šaknys glūdi dzenbudizme; tai praktika, kurios metu paprasčiausiai stebima - ir priimama tai, kas vyksta. Watsu specialistai mokosi besąlygiškai mylėti savo klientus, o vienas svarbiausių žingsnių tame procese yra mokymasis mylėti save.

Profesionalios sesijos metu Watsu specialistas gali panaudoti daugybę įvairių technikų ir būdų. Pradedantieji Watsu specialistai mokomi laikytis griežtos judesių ir pozų sekos; kaip ir Tai či ar kitų fiksuotų formų atveju, Watsu seka leidžia praktikuojančiajam atsiriboti nuo tokių blaškančių minčių kaip: „Ką turiu daryti toliau?” Pažengusieji Watsu specialistai atsisako sekos, kad galėtų išmėginti beribes „laisvos tėkmės” galimybes, kurios prasideda sulig kliento kvėpavimu, ir spontaniškai auga sulig kiekviena akimirka, kai paliečiamas ar atveriamas gilus energetinis taškas.

Bet kuriuo, griežtos sekos ar „laisvos tėkmės”, atveju, kiekvienas prisilietimas, judesys ir Watsu patirties aspektas yra labai svarbus, be to, skirtingai veikia masažuojamąjį. Šiltas vanduo atpalaiduoja audinius ir nuramina protą. Siūbavimas vandenyje sukuria lengvumo įspūdį ir pakeičia traukos bei laiko suvokimą. Ritmingas ir ramus kvėpavimas sukuria laisvumo pojūtį bei jausmą, kad esi suprastas ir užjaustas. Masažas nuramina skaudamus raumenis. Tempimas išskečia audinius. Šiatsu atveria energijos tėkmę visame kūne. Kūno energijos sistema per čakras atsiveria visatos tvarkai. Siūbuojantys judesiai suteikia laisvės, aptakumo ir grožio pojūtį. Besąlygiška meilė tau leidžia pasijusti pripažintam. Intymus, bet neseksualus apkabinimas sukuria stiprų globojimo ir saugumo jausmą.

Visi šie - ir kiti - Watsu aspektai kartu paėmus sukuria gilų visa aprėpiantį išgyvenimą, kuriam, tiesiogine šio žodžio prasme, joks kitas neprilygsta. Iš dalies tai - raminantis masažas, iš dalies - grįžimas į įsčias ir iš dalies - skrydis anapus proto ribų. Tai - atgaiva kūnui. Tai - psichinė ramybė. Tai - dvasinis kelias namo. O jeigu ieškote vieno žodžio, kuris visa tai geriausiai apibūdintų, greičiausiai tai bus „išgijimas”.

Išbandykite. Jei kitų žmonių patirtis jums ką nors reiškia, visais kitais atžvilgiais tikrai džiaugsitės, kad pabandėte.

Straipsnis parengtas pagal www.watsu.com ir www.watsu.lt medžiagą.

Taip pat skaitykite

Watsu – vandens masažas

Watsu – vandens masažas

Watsu – nuotabi kūno atpalaidavimo vandenyje technika, leidžianti „išplaukti“ iš savo fizinio kūno… Toliau

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“