Uždaryti

Vonios

Jūs esate čia: Namai » Namų SPA » Vonios

Jei vonią įsivaizduojate tik kaip „indą“, kuriame maudotės namuose, su pirtimi tai turės nedaug bendro. Net dušai būna toli gražu ne visose pirtyse. O apie vonias net kalbėti neverta. Ir visgi tai yra susiję dalykai. Po pirties pūkštelėti į vėsų tvenkinio ar ežero vandenį – kontrastinė procedūra. Galite vadinti tai kontrastine vonia – mūsų kūnui nėra skirtumo, kokio ta „vonia“ dydžio: kelių kibirų ar kelių kubinių kilometrų talpos. Kita vertus, jei neturite galimybės nueiti į pirtį, nemažą dalį pirties „stebuklų“ galima daugiau ar mažiau sėkmingai panaudoti ir namuose. Gydančių ir kvepiančių augalų vonios gal ir neatstos pirties, bet visgi tai kur kas geriau nei nieko. Pagaliau nebūkime maksimalistai: tiek pirtyje, tiek namuose galima naudoti ir mažesnes voneles (pvz., kojoms).

Kojų vonelės

Nors, anot vienos senos dainos, kojas reikia laikyti šiltai, o galvą – šaltai, pirtyje dažniausiai nutinka priešingai. Karštas oras, garas, kaupiasi viršuje ir kai galvai jau karšta, kojos neretai taip ir lieka šaltos. Tokiu atveju gelbsti karšta vanta arba šilta kojų vonelė. Nieko nėra paprasčiau – tiesiog įmerkti kojas į didelį dubenį karšto vandens. Mūsų pėdose daug jautrių taškų. Iš patirties turbūt esate pastebėję: sušils kojos – sušils, atsipalaiduos ir visas kūnas. Norint didesnio poveikio, į vandenį galima įberti saują druskos. Grūdinančiu, organizmą stiprinančiu, odą stangrinančiu poveikiu pasižymi kontrastinės vonelės. O suskirdusias, pavargusias, prakaituoti linkusias kojas galite palepinti vaistažolių vonelėmis.

Vaistažolių vonios

Vaistažolių vonias kaip gydomąją priemonę siūlo įvairios sanatorijos, SPA centrai. Tačiau šią malonią ir organizmą stiprinančią procedūrą galite pasidaryti ir namuose. Tam galima naudoti vaistažolių nuovirus, ekstraktus. Tiks ir gera, kvapni iš medžio šakelių ar žolynų surišta vanta (ją galima panaudoti ir kaip kūno šveitimo, masažo priemonę). Tinkamai parinktos vaistažolių vonios gali turėti raminantį ar tonizuojantį poveikį, stangrina odą, padeda spręsti įvairias jos problemas (pvz., suglebimą, padidėjusį prakaitavimą ir pan.).

Taip pat skaitykite

Aromaterapija

Aromaterapija

Kvapas mus lydi visur, bet mes dažniausiai jo nepastebime... Nepastebime kuo augalai dalijasi su mumis, kaip jie mus džiugina… Toliau

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“