Uždaryti

Slaptosios augalų savybės. Kvapiųjų mišinių sudarymas

Data: 2015-04-12, 09:30
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Pirtis yra tradicinė institucija. Ne tik todėl, kad tai kultūrinis paveldas, bet ir todėl, kad jis yra vienas iš tradicinių pereigos vyksmų - sakramentų. Dalyvaudami šiuose suapeigintuose išoriniuose veiksmuose, mes sykiu esame panardinami į pirmapradžius kosminius ir suprakosminius slėpinius. Tad visai nenuostabu, kad pirties pasaulyje sudabartintu pavidalu vyksta esmingi pirminiai kosmologiniai procesai, nepaliaujama keturių pirmapradžių dinaminių pradų ar kokybių sąveika.

Žiūrint iš šios sąveikos perspektyvos galime labai efektyviai įverinti visus pirties faktorius. Iš tiesų tai darydami mes tik seksime didžiųjų senovės mąstytojų, gydytojų ir filosofų pėdomis. Tai apie ką kalbėsime sudaro Aristotelio, Hipokrato, Galeno, Avicenos mokymo pagrindą.


Temperamentai: choleriškas, melancholiškas, flegmatiškas, sangvininškas.

Visų pirma aiškinsimės organizmo sveikatos tipus  - temperamentus. Paskui susipažinsime su labai įdomia ir patrauklia sritimi - augalų kosmologija. Jos esmė paprasta - kaip kiekvieno augalo, kiekvienos žolės (o taip pat vantos, augalinės ištraukos) esminės slatosios savybės veikia mūsų organizmą.

Atskleisime universalią senąją augalų klasiikaciją, be kurios orientuotis augalų karalystėje yra labai sunku. Išmoksime derinti augalus ir tinkamai parinkti juos pirties procedūroms, atsižvelgdami į žmogaus prigimtį  ir į procedūros aplinkybes.

Taip pat atskleisime ir žmogaus kūno ir jo sistemų „paslėptąsias savybes“, kurios leidžia mums suvokti, kad žmogaus kūnas nėra atskirtas nuo supančios gamtos ir gyvena pagal vieningus ritmus ir paklūsta tiems patiems dėsniams.

Šio senojo mokslo pagrindai ištikimai tarnavo gydytojams, filosofams, alchemikams ir žolininkams mažiausiai 4 tūkstančius metų. Šį mokslą sąlyginai pavadinome „senają žolininkyste“ ir retomis progomis kviečiame su juo susipažinti ir Lietuviškos pirties akademijos studentus.

Paskaitos metu būsite supažindinti su šimtmečiais alchemikų kauptomis ir koncentruotomis žiniomis apie augalus, dėl kurių ne vienas yra jų yra turėjęs „malonių pokalbių“ su inkvizicija, įtariai ir pavydžiai žiūrėjusia į puikius gydymo žolėmis rezultatus.

Prieš apsilankant paskaitoje rekomanduojame susipažinti su straipsniu Augalų kosmologija.

Teorinės (rytinės) dalies programa

  1. Žolių temperamentai, arba kokybės: karštos, šaltos, sausos, drėgnos.
  2. Augalai kiekvienai kūno daliai.
  3. Maisto produktų kokybės.

Praktinės (popietinės) dalies programa

Kvapiųjų mišinių praktinis sudarymas ir gaminimas.

  1. Kvapiojo mišinio receptūros sukūrimas grupėje pasirinkta/duota tema;
  2. Sukrtos receptūros aptarimas, koregavimas.
  3. Sukurtos receptūros gaminimas.

Kas dėsto


Laimė Kiškūnė, aromaterapeutė, kvapų kūrėja.

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“